Kształt naturalnej płytki, jej grubość, twardość, a także styl życia oraz rodzaj wykonywanej pracy weryfikują to, jaki kształt i długość paznokci oraz rodzaj stylizacji - żel czy hybryda - będzie dla Ciebie odpowiedni. Nie każda stylizacja będzie wskazana do każdego rodzaju płytki. Aby nosić bezpiecznie żel lub hybrydę, stylizacja powinna być trwała, trzeba ograniczyć ryzyko zapowietrzeń, złamań i urazów.
Płytka rozszerzająca się, rosnąca do góry - zazwyczaj jest cienka i wilgotna. Ma tendencję do złamań w miejscu, gdzie kończy się łożysko, przez co trudno jest uzyskać długie paznokcie. Powinna być piłowana na półokrągło do opuszka lub niewielkiej długości miękki kwadrat. Dłuższe paznokcie można uzyskać przedłużając paznokcie żelem i wykonując częste korekty, ponieważ odrastając paznokcie się deformują i mają skłonność do zapowietrzeń.
Płytka opadająca w dół i paznokcie krogulcze są zazwyczaj twarde, pogrubiałe i przesuszone, nie wykonuje się na nich nadbudowy. Hybryda ma dobrą przyczepność, o ile paznokcie są długości do opuszka, bez ostrych kantów. Nie sprawdzi się tutaj kształt migdała ani długiego kwadratu. Można korygować kształt przedłużeniem żelowym, jednak odrastając paznokcie będą skierowane do dołu, dlatego wskazane są częste korekty.
Płytka szeroka, płaska i cienka z natury nie posiada tunelu, dlatego często się łamie jak tylko trochę odrośnie od opuszka. Wskazana jest nadbudowa hybrydą lub przy dłuższych paznokciach - żelem. Kształt owal, migdał lub zaokrąglony kwadrat będzie odpowiedni. Powinno się unikać szpica i tradycyjnego kwadratu oraz bardzo dużych długości.
Płytka z bardzo krótkim łożem paznokcia, cofniętym od opuszka będzie sprawiała trudności w zapuszczeniu długich paznokci. W momencie wyrośnięcia poza opuszek paznokcie w rzeczywistości już mają dużą długość. Przedłużenie takich paznokci, aby były użytkowe i trwałe polega na wydłużeniu w stosunku 1:1 długości łożyska do długości przedłużenia, a to nie pozwala na uzyskanie bardzo długich paznokci. Dłuższe paznokcie będą się zapowietrzać, łamać i są niebezpieczne dla paznokcia naturalnego, z uwagi na zbyt duże obciążenie, kiedy będzie odrastał.
W najlepszej sytuacji są posiadaczki smukłej, długiej płytki z naturalnym tunelem. Takie paznokcie są odporne na złamania. Przy odpowiedniej długości można im nadać niemal każdy kształt. W zależności od grubości i długości utwardza się płytkę hybrydą lub żelem. Stylizacje są trwałe i rzadziej się zapowietrzają.
Niezależnie od rodzaju płytki, najbardziej trwałe są stylizacje wykonywane na krótkich lub średnio długich paznokciach, w kształcie owal, zaokrąglony kwadrat, lekki migdał.
Kwadraty mają tendencję do problematycznych zapowietrzeń po bokach, ostre kanty łatwo złamać. Nie sprawdzają się u osób, np. dużo piszących na klawiaturze lub gdy praca wymaga częstego moczenia dłoni.
Balerina/trumienka wymaga bardzo długich paznokci, boki są ścięte, co osłabia konstrukcję i istnieje duże ryzyko (bolesnego) złamania.
Krótkie paznokcie można wzmacniać hybrydą, natomiast dłuższe niż 2/3 łożyska powinny być wzmacniane żelem. Hybryda jest zbyt elastyczna do bardzo długich paznokci. Jeśli naturalne paznokcie są bardzo cienkie i łamliwe wskazany jest żel bez względu na długość.
Wszystkie kształty, długości i metody dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwości klientek.
W Mani Pedi Studio stylizacje są trwałe, ponieważ wiemy co, z czym i do czego pasuje. Na szkoleniach ze stylizacji kursantki uczą się, jak pracować na różnego rodzaju płytkach paznokci.
Dokładnie tak! 😊 To, co idealnie sprawdza się u jednej osoby, może niekoniecznie pasować komuś innemu. 👌 Ważne jest, aby dopasować stylizację do naturalnej płytki i trybu życia – przecież paznokcie mają nie tylko wyglądać pięknie, ale też być wygodne i trwałe. 💅✨ Sama się przekonałam, że odpowiedni kształt i długość mogą zdziałać cuda w kwestii komfortu noszenia. No i oczywiście, odpowiednia aplikacja żelu lub hybrydy to podstawa – wtedy mamy pewność, że mani będzie trwały i bezpieczny! 😊 https://joannabeauty.pl
OdpowiedzUsuń