wtorek, 28 grudnia 2021

Noworoczna promocja!

 

Do 31.01.2022 lifting, laminacja i botoks rzęs za jedyne 99 zł

zabieg, który podkreśla rzęsy naturalne;

* wydłuża

* pogrubia

* podkręca

* nadaje głęboką czerń 

Dedykowany rzęsom prostym, cienkim, rosnącym w dół oraz jasnym. 

Rzęsy po zabiegu można tuszować, aby osiągnąć jeszcze bardziej wyrazisty efekt. Zabieg powtarzamy co 1,5/2 miesiące (ale bez konieczności uzupełniania, jak w przypadku sztucznych rzęs).

Świetna alternatywa dla sztucznych rzęs. Naturalnie podkreślone rzęsy bez uczucia ciężkości na oczach. 

 




środa, 8 grudnia 2021

Q&A Często zadawane pytania na temat stylizacji paznokci.

Odpowiem dziś na pytania, które klientki często zadają mi podczas pracy w salonie:

1. Czy trzeba robić przerwę od noszenia stylizacji hybrydowej/żelowej na paznokciach? 

Nie ma takiej konieczności. Płytka paznokcia zbudowana jest z martwych komórek,  nie trzeba robić sobie przerwy od hybrydy, żeby paznokcie "odpoczęły" albo "pooddychały", ponieważ one tego nie robią:) Jeśli macie zniszczone paznokcie, np. przez nieumiejętne zdejmowanie stylizacji, jedyna przerwa jaka ma sens, to taka na 3/4 miesiące, aż płytka zupełnie odrośnie. Lepszym rozwiązaniem jest zachowana ciągłość stylizacji, czyli hybrydę zmieniamy co 14-21 dni, a żel co 21-28 dni. Wtedy nie zdejmujemy materiału do końca, przez co naturalna płytka się nie niszczy. W ten sposób można mieć długie i mocne paznokcie. Zdjęcie stylizacji spowoduje, że naturalna płytka będzie narażona na urazy, paznokcie mogą się łamać, ponieważ nie będą już miały ochrony w postaci żelu czy hybrydy. 



płytka paznokcia po roku noszenia hybrydy

2. Dlaczego powinno się przychodzić na hybrydę max. co 21 dni, a na żel max. co 28 dni, skoro paznokcie się trzymają?

tzw. "zielona bakteria", która rozwinęła się pod 
zapowietrzeniem żelu. 
Jak każdy produkt żel/hybryda ma swoją trwałość. Po tym czasie jego budowa przestaje być stabilna, produkt może się zapowietrzać, a chodzenie z zapowietrzeniami (których pod lakierem często nie widać), prowadzi do zniszczenia naturalnej płytki, osłabienia jej, a także mogą się tam rozwijać drobnoustroje prowadząc w konsekwencji do zielonej bakterii, a nawet grzybicy. Częste moczenie rąk, używanie detergentów do sprzątania, prace fizyczne np. w ogrodzie oraz praca polegająca na ciągłym używaniu klawiatury komputera,
powodują uszkodzenia mechaniczne. Lakier może się odwarstwiać, nawet jeśli tego nie widać. Dopóki nie trzeba stylizacji zmienić, potem okazuje się, że całą masę trzeba zdjąć albo rozwinęła się jakaś choroba paznokci, która uniemożliwia wykonanie kolejnej stylizacji. Należy dbać o zrobione w salonie paznokcie, pamiętać, że nie są one niezniszczalne (nie służą do czyszczenia nimi fug w łazience albo otwierania puszek) i w odpowiednim czasie przyjść na zamianę stylizacji. 

3. Czy można nosić bardzo długie paznokcie hybrydowe? 

Bardzo długie, ale mocne paznokcie.
Odrost 5 tyg. hybryda

Hybryda nie jest przeznaczona do bardzo długich paznokci, w pewnej długości zacznie odwarstwiać się od płytki. Baza oraz lakier hybrydowy to dość miękki materiał, nie jest w stanie utwardzić długich paznokci, zwłaszcza kiedy naturalna płytka nie należy do mocnych i twardych. Hybryda robi się bardziej miękka pod wpływem ciepła, np. mycia naczyń w ciepłej wodzie, po kąpieli i po długim noszeniu gumowych rękawiczek, gdyż dłoń się poci i paruje. Wtedy paznokcie najbardziej narażone są na urazy mechaniczne. Po 5 minutach w ciepłej wodzie, paznokcie wracają do swojego "suchego" stanu po 1 godzinie. Warto o tym pamiętać podczas sprzątania. 
  Do długich paznokci naturalnych 
polecam żel, jest twardszy i odporniejszy.

4. Czy można przedłużyć paznokcie żelem na każdą wymarzoną długość? 

Przedłużyć można, ale żeby stylizacja była trwała i sztuczne paznokcie się nie łamały musi być zachowana odpowiednia proporcja. Jeśli naturalna płytka jest bardzo, bardzo krótka, aż cofnięta za opuszek, są to tzw. paznokcie obgryzione. Wtedy za pierwszym razem należy zrobić rekonstrukcję i takie paznokcie powinny sięgać do opuszka lub 1 mm za nim. Jeśli płytka ma raczej normalną budowę, nie jest zdeformowana, przyjmuje się zasadę, że długość wolnego brzegu (tej wystającej przedłużonej części paznokcia) nie może być dłuższa niż długość płytki paznokcia (czyli tej do opuszka). Jeśli paznokcie zbudujemy dłuższe, obciążenia mogą być za duże. Wtedy żel może pękać, stylizacja nie będzie trwała i funkcjonalna. A chcemy przecież, żeby paznokcie służyły nam do 28 dni, a nie przez tydzień :) Warto też pamiętać, że płytka rośnie ok. 1 mm tygodniowo i przy kolejnym uzupełnieniu paznokcie będą dłuższe o prawie pół centymetra! Chociaż polecam częstsze uzupełnienia, odrost tej wielkości nie wygląda estetycznie ;) 

5. Czy można wypiłować każdy kształt paznokcia na dowolnej płytce?

wypiłowane na siłę "krótkie szpice"

Tzw. krótkie, ale szpice to zmora niejednej stylistki paznokci. Jeśli paznokcie klientki sięgają trochę za opuszek, nie ma możliwości wypiłować z nich ładnego migdała albo szpica. Przy krótkich paznokciach piłujemy owal, zaokrąglony kwadrat lub kwadrat (jeśli boki są całe, nie wypiłowane albo złamane). To samo dotyczy kształtu balerina/trumienka, czyli długi zwężający się ku górze kształt. Do tego potrzebna jest długa, ale też dość wąska płytka.
kształt owal na krótkiej płytce


Im szersze paznokcie naturalne, tym dłuższa musi być balerina, aby wyglądać ładnie i proporcjonalnie. Szerokie i płaskie płytki z reguły powinny być wysmuklane poprzez noszenie długich paznokci. Krótki migdał na takiej płytce będzie dodatkowo optycznie ją poszerzał. Boków nie możemy przepiłowywać, żeby paznokcie się nie łamały. Obowiązują pewne zasady przy tworzeniu stylizacji, dlatego nie z każdego naturalnego paznokcia można wypiłować dowolny kształt. Ale można zawsze pomóc naturze i paznokcie przedłużyć żelem na formie, wybierając właściwie dowolny kształt. 

6. Dlaczego stylizacje się nie trzymają i czy mam tzw. "tłustą płytkę"?

O tym był już osobny post. Zachęcam do przeczytania:

Nietrwała stylizacja, czyli dlaczego hybryda odpada.


poniedziałek, 18 października 2021

Lecznicze zabiegi stóp i paznokci zaczynamy jesienią!

     Wraz z końcem lata i sezonem na noszenie sandałków pojawia się dobra okazja, żeby wyleczyć stopy i paznokcie. Odrywamy to, co do tej pory było zasłaniane lakierem hybrydowym czy tymczasową rekonstrukcją paznokci. 

    Co roku na początku lata w maju, czerwcu zjawiają się w moim gabinecie panie, które chciałyby wykonać pedicure hybrydowy. W końcu za oknem coraz cieplej, czas zmienić obuwie.

Grzybica paznokci
    Wykonuję stylizację, rekonstrukcję, malowanie paznokci tylko przykrywając problem. Często z uwagi na grzybicę nie wykonuję hybrydy na paznokciach. A klientki obiecują, że na koniec lata zjawią się, żeby zacząć leczyć paznokcie. Niestety mały procent wraca. Za to w kolejnym sezonie letnim znów lawinowo przychodzą panie, żeby zakryć lakierem istniejący od dawna problem. I tak w kółko... aż wydarzy się coś złego... aż grzybica zjada paznokcia całkowicie, a on odpada... aż z powodu zaawansowanej onycholizy przez uderzenie zostaje zerwany cały paznokieć... i ten ból.. i brzydki wygląd paznokcia i brak możliwości, żeby to zakryć...

A można było wykorzystać jesień/zimę, żeby doprowadzić swoje paznokcie u stóp do porządku. 

    W trakcie terapii często wycinam część paznokcia, używamy preparatów w domu, oczyszczam paznokcie w gabinecie. Jest to proces, który musi trwać jakiś czas. Podczas terapii paznokcie nie mogą być malowane. Sezon na zakryte buty i ciepłe skarpety to najlepszy czas, żeby wyleczyć paznokcie do lata. 

paznokieć uszkodzony mechanicznie
onycholiza


Zachęcam do wizyt w gabinecie osoby, których paznokcie nie wyglądają prawidłowo. 

        Wyleczymy:

  • wrastające paznokcie i istniejące stany zapalne
  • zakażenia grzybicze i bakteryjne 
  • onycholizę - odwarstwienie płytki od łożyska
  • deformacje płytki



niedziela, 10 października 2021

Marzysz o prawdziwym relaksie?

Pedicure Spa na jesienną chandrę i niepogodę!

Pedicure Spa to relaks dla Ciebie i Twoich stóp po ciężkim dniu. To także pielęgnacja stóp i paznokci. 

  • relaksująca kąpiel stóp z hydromasażem
  • podgrzewany fotel, na którym poczujesz błogie odprężenie
  • pielęgnacja stóp, czyli wygładzenie, nawilżenie i malowanie paznokci
  • peeling z olejkami eterycznymi, nawilżający i zmiękczający naskórek masaż
To naprawdę działa! Po zabiegu poczujesz lekkość stóp, będziesz odprężona. 
Pedicure nie tylko latem! W chłodny dzień ciepły hydromasaż i podgrzewany fotel będą zbawienne dla Twojego nastroju.

Jaki pedicure jest dla Ciebie i jak się do niego przygotować, przeczytasz TUTAJ
Polecam serdecznie i zapraszam do zapisów :) tel. 726 898 633




Pedicure Spa to zabieg idealny na prezent w formie vouchera.
Każda obdarowana osoba będzie zadowolona z takiej formy relaksu.
 



czwartek, 2 września 2021

Cera odNOWA - mezoterapia mikroigłowa


  • Chciałabyś odmienić stan swojej cery, aby była gładka, jędrna i promienna?
  • Chciałabyś, żeby efekt utrzymywał się długo, a z każdym kolejnym zabiegiem cera się odnawiała?
  • Chciałabyś stymulować swoją skórę do odbudowy, a nie działać tylko na powierzchni naskórka?
  • Chciałabyś to wszystko bez dużej ingerencji i bezboleśnie, prawda? 

Mamy to! Czytaj dalej :)



Wiesz z czego składa się Twoja skóra? Z włókien kolagenowych. To one są jak siatka, która daje właściwą podporę. Z wiekiem, a także w wyniku zmian zapalnych (trądziku) włókna te się osłabiają, zmniejsza się ich ilość... Dlatego pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność. 
Teraz odpowiem na pytania, które pewnie chciałabyś zadać :) 

Czy krem pomoże? Nie pomoże. Krem i wszystkie inne preparaty, które nakładamy na twarz działają pielęgnacyjnie na naskórek, tylko na tą część, którą widać. Nie są w stanie dotrzeć do włókien kolagenowych. 

Więc co pomoże? Działanie bezpośrednio na te małe włókienka poprzez mikronakłuwanie. W trakcie zabiegu włókna są mobilizowane do wzmacniania, a także tworzenia nowych. Dzięki czemu ta siatka się zagęszcza, a skóra jest gładka, elastyczna, po prostu odnowiona

Czy to boli? Zabieg jest wykonywany z kremem znieczulającym, dlatego podczas zabiegu nic nie czujesz.

Czy to bezpieczne? Kartridż do mezoterapii jest jednorazowy, sterylny. Mikroigiełki pokryte są złotem, które działa dezynfekująco i antyalergicznie. Dermapen, którym wykonuję zabieg posiada certyfikację medyczną, to porządny sprzęt.  Zabieg jest w pełni bezpieczny, mało inwazyjny i sprawdzony przez miliony kobiet na całym świecie.

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu? Zabieg nie wyłącza z życia, lekkie zaczerwienie utrzyma się tego samego dnia, a makijaż będziesz mogła wykonać już po 48 h. 

Jak długo czeka się na efekty? Proces odnowy skóry trwa, organizm nie wytworzy nowych włókien w jeden dzień. Zwykle pierwsze efekty widać 2 tygodnie od zabiegu. Zalecam więcej niż 1 zabieg, aby przez długi czas cieszyć się efektem i w naturalny sposób zwolnić proces starzenia się skóry. 

Mezoterapia mikroigłowa wraz z odpowiednio dobranym preparatem w trakcie zabiegu to wg. mnie najlepszy zabieg pielęgnacyjny obecnie na rynku. 

To inwestycja w cerę, która daje doskonałe efekty. 




Wizytę zarezerwujesz online: TUTAJ

poniedziałek, 26 lipca 2021

Kilka słów o pedicure....

Umawiając wizytę na pedicure, zapoznaj się ze wskazówkami, jaki rodzaj zabiegu wybrać oraz jak się do niego właściwie przygotować. 

1. Pedicure SPA wykonujemy tylko na stopach zdrowych. Spa obejmuje opracowanie paznokci i wygładzenie skóry stóp frezarką, peeling/maska i hydromasaż oraz malowanie paznokci. Nie moczymy stóp chorych. Jeśli masz pękające pięty, rany, silne zrogowacenia, paznokcie zainfekowane, ze zmienionym kolorem, cukrzycę - wybierz opcję pedicure podologiczny, w trakcie tego pedicure możliwe jest również malowanie paznokci lakierem/hybrydą, jeśli stan paznokci na to pozwala. 

2. Na zabieg pedicure ubierz się wygodnie, aby móc swobodnie zgiąć nogę, zawinąć nogawki. Obcisłe spodnie i krótkie spódniczki mogą utrudniać zabieg, a Ty nie będziesz się czuć komfortowo. 

3. Przed zabiegiem nie ścinaj naskórka w domu samodzielnie, nie skracaj paznokci. Umyj stopy, aby były czyste i świeże, to wystarczy. Za bardzo skrócone paznokcie utrudnią nadanie im ładnego kształtu, a zbyt mocno ścięty naskórek uniemożliwi frezowanie. 

4. W trakcie rezerwacji opowiedz jak najwięcej szczegółów na temat swoich stóp. Pozwoli to właściwie określić czas zabiegu. Czy masz hybrydę do zdejmowania, duże zrogowacenia, odciski, pęknięcia lub paznokcia uszkodzonego, którego chcesz zrekonstruować do malowania? Każda dodatkowa czynność wydłuża czas zabiegu. A przecież chcemy zrobić wszystko, co potrzebne, aby Twoje stopy były piękne i wypielęgnowane? ;) 

5. Nie używaj skarpetek złuszczających, ryzykujesz powstaniem ran i pęknięć. Co jakiś czas zgłasza się do mnie osoba, która szukała szybkich efektów i drogi na skróty, za to zyskała łuszczącą się skórę stóp do końca wakacji. W takich przypadkach pozostaje już tylko cierpliwość i regeneracja. 

6. Pedicure wykonuj regularnie. Jedno położenie lakieru hybrydowego na całe wakacje może wydawać się oszczędnością, ale onycholiza lub zielona bakteria (pałeczka ropy błękitnej) w komplecie już nie. Lakier hybrydowy utwardza płytkę paznokcia, noszenie zbyt długich paznokci, zakryte buty latem, np. w górach, mogą skutkować odgnieceniem paznokci i powstaniem onycholizy, pustych przestrzeni między płytką a łożyskiem. Przenoszona stylizacja, którą już dawno należało wymienić, może prowadzić do rozwoju drobnoustrojów między bazą a płytką. Wszystko ma swój czas, hybryda również ;) 

7. Zabieg w gabinecie to połowa sukcesu. Reszta zależy od Ciebie. Pielęgnacja domowa jest istotnym elementem w drodze do pięknych stóp. Dobierzemy preparat do stosowania w domu, który przedłuży efekt gabinetowego pedicure i będzie pielęgnował Twoje stopy każdego dnia. 

W Mani Pedi Studio mamy szeroką ofertę zabiegów podologicznych, aby dostosować odpowiedni zabieg do każdych stóp. 




środa, 9 czerwca 2021

Modelowanie i wypełnianie ust kwasem hialuronowym

Wypełnianie ust w ofercie MANI PEDI STUDIO!

Wypełniamy usta technikami dobranymi do urody i oczekiwań klientki. Każda kobieta w łatwy sposób może skorygować swoje usta, pozbywając się kompleksów. Jędrne, pełne usta odmładzają wizerunek. Zabieg ten ma na celu zwiększenie objętości ust, ale też dostosowanie ich kształtu, wyrównanie asymetrii oraz zapobieganie starzeniu się czerwieni wargowej. 

Kwas hialuronowy jest naturalnym nawilżaczem skóry, ma ogromną zdolność do wiązania wody. Jest produkowany naturalnie w organizmie człowieka przez komórki macierzyste. Dlatego jest to bezpieczna substancja do wypełnień. Kwasem hialuronowym możemy wypełniać nie tylko usta, ale też zmarszczki i bruzdy. 

W MANI PEDI STUDIO pracujemy na wysokiej jakości produktach z certyfikacją europejską CE, co oznacza, że są bezpieczne, a efekt wypełnienia ust utrzymuje się nawet do roku czasu. 

Wymodelowane usta nie muszą wyglądać sztucznie, jak kaczy dziobek. Efekty wypełnienia mogą i powinny być naturalne, współgrające z urodą klientki oraz jej naturalnymi ustami. 

Na jednej wizycie nie podajemy więcej niż 1 ml preparatu. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w sterylnych warunkach. 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Zadzwoń tel. 726 898 633

Przeciwwskazania:

- uczulenie na lidokainę

- ciąża i karmienie piersią

- zaawansowania cukrzyca

- hemofilia lub leki obniżające krzepliwość krwi

- lęk przed iniekcjami 

- choroby nowotworowe 

- aktywna opryszczka

- duża skłonność do bliznowców


wtorek, 12 stycznia 2021

Kształty paznokci

 Idealny manicure to nie tylko ciekawy kolor i piękne zdobienia. Ogromne znaczenie ma kształt właściwie dobrany do płytki. 

W ostatnim czasie najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym kształtem był migdał. Pasuje do większości paznokci, wyszczupla palce i wygląda naturalnie. Nie z każdej długości można wypiłować migdał. Im szersza płytka,  tym dłuższe powinny być paznokcie. 

Wśród nastolatek bardzo modne są baleriny/trumienki (czyli zwężony kwadrat lub ścięty szpic). Aby uzyskać ten kształt paznokcie muszą być bardzo długie, ponieważ kąt ścięcia jest duży. Najlepiej wygląda na wąskiej i długiej płytce. 

Do łask wraca także klasyczny kwadrat. Paznokcie tak modne kilkanaście lat temu są coraz częściej wybierane przez klientki. To drugi hit instagrama zaraz po balerinach. Kwadratowe paznokcie pasują do wąskiej płytki, na szerokiej mogą ją dodatkowo optycznie poszerzać. Nie należy przesadzać z długością, jeśli nie chcemy uzyskać efektu sztucznych tipsów. 

Bardzo naturalne kształty to zaokrąglony, który piłujemy kiedy paznokcie są krótkie. Owal oraz Squoval czyli miękki kwadrat (bez ostrych boków). Takie kształty nie wymagają długich paznokci i dobrze sprawdzają się przy łamliwej, cienkiej płytce. Owal musi być odpowiednio krótki, zbytnio wydłużony wygląda topornie i nieelegancko. 

Najmniej popularnym i najbardziej odważnym kształtem jest szpic. Paznokcie długie i ostro zakończone nie należą do wygodnych w codziennym użytkowaniu. Mimo tego jakiś czas temu robiły furorę w sieci. 


Kształt dobieramy do możliwości naturalnej płytki. Jeśli są zbyt krótkie i nie ma możliwości uzyskania pożądanego kształtu, niestety trzeba się z tym pogodzić. (Albo zdecydować się na przedłużenie) Nie ma sensu na siłę piłować, bo skutek może być wyjątkowo nieprzyjemny dla kondycji płytki (wypiłowane boki prowadzą do onycholizy)  lub dla oka:

Krótkie ale szpice - tak nie robimy ;)