
Efekt nie jest zauważalny od razu, złuszczanie zaczyna się po ok. 5 dniach i może trwać nawet dwa tygodnie. Dlatego warto przemyśleć ich zastosowanie przed okazjami do odsłonięcia stóp. Złuszczający się naskórek nie wygląda estetycznie.
Mimo wielu korzyści należy pamiętać o środkach ostrożności i przeciwwskazaniach do zastosowania skarpetek.
Substancja wewnątrz nich rozkłada się równomiernie na całych stopach. Działa nie tylko w miejscach zgrubień, ale również na delikatną i cienką skórę pod i między palcami czy w śródstopiu. Mieszanka kwasów została skomponowana tak, aby móc bezpiecznie wykonać zabieg pedicure w domu. Dlatego nie spenetruje i nie podziała na mocno zgrubiałą skórę pięt czy twarde przerośnięte modzele, jednocześnie może uszkodzić cienki naskórek w newralgicznych miejscach. Spotkałam się z przypadkami, kiedy moje klientki po zastosowaniu skarpetek złuszczających przychodziły po ratunek, przez kilka dni nie mogły normalnie chodzić. Niebezpieczne jest wydłużanie czasu zabiegu oraz stosowanie kwasów w przypadku stopy cukrzycowej, cienkiej skóry, pięt z ranami i pęknięciami, nie wolno zrywać odstającego naskórka, trzeba dać mu czas się złuszczyć, inaczej powstaną rany.
W gabinecie kosmetycznym/podologicznym można wykonać bezpieczny i profesjonalny zabieg pedicure z użyciem odpowiednio dobranych kwasów. Zostają nałożone tylko w miejscach, gdzie skóra jest zgrubiała i wymaga złuszczania a jego czas jest kontrolowany wg potrzeb, na inne partie stosowany jest odpowiedni peeling. Odżywcza maska na koniec zabiegu wnika w głąb skóry, działając nawilżająco i regenerująco. W przypadku stóp z defektami takimi jak odciski, modzele, pękające pięty, brodawki itp lepiej zwrócić się do profesjonalisty, niż działać na własną rękę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz