Wraz z piękną pogodą, przyjdzie pora na sandałki. Odkryte buty zobowiązują, dlatego już dziś pomyśl o swoich stopach. Przygotuj się na nadchodzący sezon w salonie i w domu, bo tylko regularna pielęgnacja da Ci efekt o jakim marzysz.
Pedicure kosmetyczny lub leczniczy w profesjonalnym salonie pozwoli Ci pozbyć się nagromadzonego przez zimę zrogowaciałego naskórka. Wypielęgnowane i pomalowane paznokcie będą pięknie wyglądać w promieniach słońca.
Ważna jest również pielęgnacja domowa. Przesuszona, popękana skóra pięt wymaga regeneracji.
Jeden zabieg pedicure w salonie tuż przed otwarciem sezonu nie sprawi, że nagle skóra Twoich stóp zapomni o wszystkich pielęgnacyjnych zaniedbaniach w ciągu długiej zimy ;)
Po profesjonalnym zabiegu pedicure (który powinno się wykonywać raz w miesiącu), czas zacząć dbać o stopy w domu, żeby zatrzymać jego efekty na dłużej!
Jak prawidłowo zadbać o stopy w domu? Wydaje się, że to prozaiczne, łatwe zadanie. Jednak po rozmowach z moimi klientkami oraz pacjentami podologicznymi okazuje się, że popełniają mnóstwo błędów niemalże na każdym etapie pielęgnacji.
Dziś rozwiewam wątpliwości :)
1. Kąpiel stóp
- Zazwyczaj do miski wlewacie gorącą, niemal wrzącą wodę, wsypujecie sól lub mydło i tak siedzicie aż woda wystygnie (czasem godzinę lub dłużej). To duży błąd!
- Woda do moczenia stóp powinna być letnia, na pewno nie gorąca. A czas moczenia powinien wynosić do 15 min. Przy skórach suchych, cukrzycowych i pękających piętach powinien wynosić kilka minut, tylko aby zmiękczyć naskórek.
- Skóra sucha po długiej kąpieli w gorącej wodzie stanie się jeszcze bardziej sucha!
- Używanie ostrego pumeksu lub metalowej tarki do pięt to nie jest dobry pomysł. Tym sposobem skóra stóp jest podrażniona i porysowana. Nie uzyskacie gładkich stóp tymi narzędziami.
- Tarka/ polerka do stóp o delikatnej, najlepiej dwustopniowej gradacji (dwustronna), grubsze ziarna na największe zrogowacenia i mniejsze w celu wygładzenia skóry. Należy pamiętać o umyciu tarki po każdym użyciu oraz osuszeniu, aby nie rozwijały się na niej bakterie. Nie trzymaj tarki pod prysznicem!
3. Peeling stóp
- Ten etap jest najczęściej pomijany w domowym pedicure. A jakże istotny! Peeling pomoże wygładzić pięty, usunie martwy naskórek z całych stóp, działa odżywczo i pielęgnacyjnie. Pamiętaj, aby używać peelingu na wilgotną skórę i dokładnie masować przez kilka minut.
- Peelingu do stóp nie musisz kupować! Można go sobie zrobić. Wymieszaj składniki do konsystencji papki, wmasuj i spłucz wodą:
PEELING CUKROWY Z CYTRYNĄ
- pół szklanki gruboziarnistego cukru,
- 2 łyżki skórki z cytryny,
- łyżka soku z cytryny,
- 2 łyżki oleju kokosowego.
PEELING CUKROWY Z MIODEM
- 1/4 szklanki sypkiego cukru,
- duża łyżka miodu,
- łyżeczka ciepłej oliwy.
PEELING KAWOWY Z CYNAMONEM
- 5 łyżek fusów z kawy ziarnistej
- łyżeczka cynamonu,
- oliwa lub balsam do ciała.
Cytryna rozjaśnia przebarwienia i odświeża, miód regeneruje i nawilża, kawa i cynamon likwiduje nieprzyjemne zapachy i poprawia krążenie. Wybierz peeling dla siebie!
4. Krem
- Skóra na tym etapie jest rozmiękczona i bardzo chłonna, dlatego istotne jest dobranie kremu z dużą ilością składników aktywnych, które wnikną w jej głąb i będą działać.
- Krem wsmarowujemy w osuszone stopy, dokładnie i długo, do wchłonięcia. Raz w tygodniu można zrobić maskę na stopy - nakładamy maskę, owijamy folią i zakładamy skarpetki na 30 min.
- Na rynku jest mnóstwo kremów i masek, lepszych i gorszych. Trudno czasem wybrać. Ja polecam do codziennej pielęgnacji HUD SALVA (dostępna w Mani Pedi Studio), która zaspokoi potrzeby skóry stóp, a także dłoni.
- Przy poważniejszych problemach ze stopami, jak pęknięcia na piętach, odciski, modzele itd. w trakcie zabiegu pedicure leczniczego lub na konsultacji podologicznej dobiorę dla Ciebie odpowiednie preparaty specjalistyczne.
Już od dziś zacznij dbać o stopy! To takie proste! ;)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz